RSS

Blog

E – DEFTER UYGULAMASI VE RES’EN TARHİYAT

E – DEFTER UYGULAMASI VE RES’EN TARHİYAT

SMMM Murat ÇANCI

Öncelikle bilinmelidir ki muhasebe konusunda meslek mensuplarından istenen hiçbir yeni durum yok. Şu an birçok meslek mensubu daha çok E-defter ile ilgili günlük işlemler konusunda bilgi edinmeye çalışmaktalar. Fiş ve faturalar nasıl işlenecek, tahsilat kayıtlarını, carileri nasıl muhasebeleştireceğiz gibi sorular çok önem kazanmakta. Bence bunların çok önemli bir hükmü yok. Zira buna alıştırabiliriz kendimizi. Söylediğim gibi yeni muhasebe sistemi kurulmuyor. Karşımıza çıkan ekranda çok yabancılık hissedeceğimiz bir görüntü yok. Bu konuda kaygılanmayın. Ayrıca uygun yazılım çözümleri işinizi daha da kolaylaştıracak. Bana göre en önemli mesele yaptığımız kayıtların denetiminin de düşünülmesidir.

GELİŞEN, GELİŞTİKÇE KÜRESELLEŞEN VE KÜRESELLEŞTİKÇE KÜÇÜLEN DÜNYADA BİLİŞİM VE TEKNOLOJİLERİNİN ÖNEMİ

GELİŞEN, GELİŞTİKÇE KÜRESELLEŞEN VE KÜRESELLEŞTİKÇE KÜÇÜLEN DÜNYADA BİLİŞİM VE TEKONOLOJİNİN ÖNEMİ

SMMM Ramazan Alparslan TOMBUL

Çağımız bilişim ve teknoloji çağıdır. Bilişim ve teknolojiye ne kadar önem verdiğimiz ve kaynaklarımız içerisinde ne kadar bütçe ayırdığımız bizim gelecekteki pozisyonumuzu %100 etkilemektedir ve bu gerçeği artık kabul etmemiz gerekiyor. Gelişen ve küreselleşen dünya artık çok küçüldü ve bir çok sektörde Pazar payı da daraldı. Firmalar sektörlerinde yapmış oldukları swot analizleri sonucu bir çok farklı yöntem geliştirerek ayakta durmaya ve güçlenmeye çalışmaktadır. Fakat ...

E-ARŞİV FATURASI NEDİR?

E - ARŞİV FATURASI NEDİR?

SMMM Murat ÇANCI

Her alanda yaşanan dijital dönüşüm, mali alanlarda da her geçen gün yaygınlaşıyor. Yakın gelecekte daha da yaygınlaşarak bütün vergi mükelleflerinin, mali işlemlerinin de bu dijital dünyaya ayak uydurması zorunlu hale gelecek.

BEKLENEN E-DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLADI!

BEKLENEN E-DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLADI!

Yunus ZENGİN - Zensoft Yazılım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

E-dönüşüm süreçlerindeki değişimi içeren Resmi gazete yayını dört gözle bekleniyordu. Beklenen haber geldi ve artık sorular cevap bulmaya başlıyor. Birçok Vergi mükellefinin merakla beklediği e-dönüşüm hakkındaki bu yayını sizin için detaylı inceledik ve burdan yayınladık.

Yeni yılda göründüğü kadarı ile nerde ise tüm mükellefler e-dönüşüm sürecine dahil olacak. Peki sizde e-dönüşüme zorunlu geçen vergi mükellefinden misiniz? Bu sorunun cevabını en ince ayrıntısına kadar vermeye çalıştık. E-Dönüşüm dünyasına HOŞGELDİNİZ!